Regulamin

POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Właścicielem i administratorem sklepu internetowego działającego pod adresem www.kadex-tlumiki.pl, zwanego dalej sklepem lub sklepem kadex-tlumiki, jest

Kadex Paweł Wychowaniec, ul. Boh. Katynia 2, 42-200 Częstochowa, NIP PL5731823931.

2. Przedmiotem działalności sklepu jest sprzedaż układów wydechowych oraz ich elementów do pojazdów mechanicznych.

3. Wszystkie produkty oferowane za pośrednictwem sklepu są fabrycznie nowe i posiadają 24 - miesięczną gwarancję producentów.

4. Osoba składająca zamówienie zwana jest w dalszej części Klientem. Akceptantem złożonej oferty jest Kadex Paweł Wychowaniec, zgodnie z art. 66 §1 k.c.

5. Produkty to wszelkie towary (tłumiki, rury wydechowe, katalizatory, złącza elastyczne, elementy montażowe itp.), jakie klient może nabyć za pośrednictwem sklepu kadex-tlumiki.

6. Wszystkie ceny w sklepie podawane są w polskich złotych. Każdy produkt zawiera cenę brutto (cena netto + podatek VAT). Klient każdorazowo zobowiązany jest do zapłaty ceny brutto.

7. Nazwy producentów i marki fabryczne samochodów należą do ich właścicieli i prezentowane są wyłącznie w celach informacyjnych.

WARUNKI DOKONYWANIA ZAKUPÓW

8. Zamówienia realizowane są na terenie Unii Europejskiej.

9. Umowa jest zawierana w momencie, kiedy sklep kadex-tlumiki wysyła Klientowi wiadomość e-mail potwierdzającą przyjęcie zamówienia, zawierającą wszystkie jego szczegóły, w szczególności ilości i ceny zamówionych produktów oraz koszty przesyłki zamówienia, którymi obciążany jest Klient, warunki płatności oraz adres dostawy.

10. Sklep przyjmuje zamówienia przez całą dobę 365 dni w roku. Zamówienia złożone w soboty, w niedziele i święta realizowane są w pierwszym dniu roboczym następującym po dniu, w którym złożono zamówienie. Składając zamówienie klient oznajmia, iż zapoznał się z niniejszym regulaminem i akceptuje wszystkie jego postanowienia.

11. Poprzez dokonanie zakupu klient wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w formularzu zamówienia zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 1 ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku.

12. Klient ma do wyboru dwie formy zapłaty za zakupiony towar: przelew/wpłata na konto oraz płatność przy odbiorze. O wyborze płatności klient decyduje podczas składania zamówienia za pośrednictwem odpowiednich formularzy.

13. Po złożeniu zamówienia Klient na podany przez siebie adres e-mail otrzymuje potwierdzenie zamówienia.

14. Do każdego zamówienia system automatycznie dolicza odpowiednie koszty wysyłki, zależne od wagi zakupionych produktów, o czym Klient informowany jest podczas składania zamówienia.

15. Sklep kadex-tlumiki zastrzega sobie prawo odmowy realizacji zamówień wzbudzających wątpliwości, w szczególności zamówień bez numeru telefonu lub adresu e-mail lub w przypadku podania błędnych danych kontaktowych, pod którymi nie ma możliwości weryfikacji zamówienia.

16. W przypadku podania błędnych lub fałszywych danych, celowego wprowadzenia fałszywych informacji do formularzy zamówienia, Klient poniesie wszystkie koszty związane z obsługą wadliwego zamówienia.

17. Klient może telefonicznie wycofać omyłkowo złożone zamówienie, przy czym w celu uniknięcia kosztów obsługi zamówienia, musi to nastąpić przed wysyłką zamówionego towaru.

18. Przewidywany czas dostawy każdego produktu wynosi do 7 dni roboczych. Wysyłka realizowana jest:

a) w przypadku płatności przy odbiorze

b) w przypadku płatności przelewem - po zaksięgowania wpłaty

Dane do dokonania przelewu:
Kadex Paweł Wychowaniec
ul. Boh. Katynia 2
42-200 Częstochowa
37 1140 2017 0000 4602 1060 1500

19. Sklep Kadex Paweł Wychowaniec nie odpowiada za potencjalne opóźnienia powstałe z winy kuriera. O wszelkich opóźnieniach z winy sklepu kadex-tlumiki (chwilowy brak towaru w magazynie, wypadek losowy) klient informowany jest niezwłocznie.

REKLAMACJE I ZWROTY

20. W przypadku nieotrzymania zamówionego towaru lub otrzymania towaru niezgodnego z towarem zamówionym, klient zobowiązany jest do podania szczegółów zamówienia w celu jego identyfikacji i rozpatrzenia reklamacji. Okres rozpatrzenia reklamacji wynosi do 5 dni roboczych.

Zgodnie z ustawą o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny z dnia 2 marca 2000 roku, Klient bez podania przyczyny może zrezygnować z towaru zakupionego w sklepie kadex-tlumiki w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki. Jest to możliwe wówczas, gdy towar nie był używany, testowany ani nie został w żaden sposób zniszczony lub uszkodzony. Klient zobowiązany jest do odesłania zakupionego towaru na swój koszt oraz dołączenia odpowiedniego oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Sklep kadex-tlumiki nie przyjmuje przesyłek wysłanych za pobraniem. Zwrot kosztów nastąpi przelewem na wskazany rachunek bankowy Klienta w terminie do 5 dni roboczych od daty otrzymania przesyłki. Zwrot kosztów obejmuje pełną cenę brutto zakupionych produktów.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

21. Wszelkie opinie i uwagi dotyczące działalności sklepu kadex-tlumiki prosimy kierować poprzez email, telefoniczne lub listownie na adres:

Kadex

Paweł Wychowaniec
Boh. Katynia 2

42-200 Częstochowa
Tel. 34 3615516

mail: kadex@kadex-tlumiki.pl

W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem stosuje się odpowiednio przepisy kodeksu cywilnego.