Regulamin

POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Właścicielem i administratorem sklepu internetowego działającego pod adresem www.kadex-tlumiki.pl, zwanego dalej sklepem lub sklepem kadex-tlumiki, jest

Kadex Paweł Wychowaniec, ul. Boh. Katynia 2, 42-200 Częstochowa, NIP PL5731823931.

2. Przedmiotem działalności sklepu jest sprzedaż układów wydechowych oraz ich elementów do pojazdów mechanicznych.

3. Wszystkie produkty oferowane za pośrednictwem sklepu są fabrycznie nowe i posiadają 24 - miesięczną gwarancję producentów.

4. Osoba składająca zamówienie zwana jest w dalszej części Klientem. Akceptantem złożonej oferty jest Kadex Paweł Wychowaniec, zgodnie z art. 66 §1 k.c. Własność towaru przechodzi na własność klienta podczas przekazania przesyłki kurierowi.

5. Produkty to wszelkie towary (tłumiki, rury wydechowe, katalizatory, złącza elastyczne, elementy montażowe itp.), jakie klient może nabyć za pośrednictwem sklepu kadex-tlumiki.

6. Wszystkie ceny w sklepie podawane są w polskich złotych. Każdy produkt zawiera cenę brutto (cena netto + podatek VAT). Klient każdorazowo zobowiązany jest do zapłaty ceny brutto.

7. Nazwy producentów i marki fabryczne samochodów należą do ich właścicieli i prezentowane są wyłącznie w celach informacyjnych.

WARUNKI DOKONYWANIA ZAKUPÓW

8. Zamówienia realizowane są na terenie Unii Europejskiej.

9. Umowa jest zawierana w momencie, kiedy sklep kadex-tlumiki wysyła Klientowi wiadomość e-mail potwierdzającą przyjęcie zamówienia, zawierającą wszystkie jego szczegóły, w szczególności ilości i ceny zamówionych produktów oraz koszty przesyłki zamówienia, którymi obciążany jest Klient, warunki płatności oraz adres dostawy.

10. Sklep przyjmuje zamówienia przez całą dobę 365 dni w roku. Zamówienia złożone w soboty, w niedziele i święta realizowane są w pierwszym dniu roboczym następującym po dniu, w którym złożono zamówienie. Składając zamówienie klient oznajmia, iż zapoznał się z niniejszym regulaminem i akceptuje wszystkie jego postanowienia.

11. Poprzez dokonanie zakupu klient wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w formularzu zamówienia zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 1 ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku.

12. Klient ma do wyboru dwie formy zapłaty za zakupiony towar: przelew/wpłata na konto oraz płatność przy odbiorze. O wyborze płatności klient decyduje podczas składania zamówienia za pośrednictwem odpowiednich formularzy.

13. Po złożeniu zamówienia Klient na podany przez siebie adres e-mail otrzymuje potwierdzenie zamówienia.

14. Do każdego zamówienia system automatycznie dolicza odpowiednie koszty wysyłki, zależne od wagi zakupionych produktów, o czym Klient informowany jest podczas składania zamówienia.

15. Sklep kadex-tlumiki zastrzega sobie prawo odmowy realizacji zamówień wzbudzających wątpliwości, w szczególności zamówień bez numeru telefonu lub adresu e-mail lub w przypadku podania błędnych danych kontaktowych, pod którymi nie ma możliwości weryfikacji zamówienia.

16. W przypadku podania błędnych lub fałszywych danych, celowego wprowadzenia fałszywych informacji do formularzy zamówienia, Klient poniesie wszystkie koszty związane z obsługą wadliwego zamówienia.

17. Klient może telefonicznie wycofać omyłkowo złożone zamówienie, przy czym w celu uniknięcia kosztów obsługi zamówienia, musi to nastąpić przed wysyłką zamówionego towaru.

18. Przewidywany czas dostawy każdego produktu wynosi do 7 dni roboczych. Wysyłka realizowana jest:

a) w przypadku płatności przy odbiorze

b) w przypadku płatności przelewem - po zaksięgowania wpłaty

Dane do dokonania przelewu:
Kadex Paweł Wychowaniec
ul. Boh. Katynia 2
42-200 Częstochowa
37 1140 2017 0000 4602 1060 1500

19. Sklep Kadex Paweł Wychowaniec nie odpowiada za potencjalne opóźnienia powstałe z winy kuriera. O wszelkich opóźnieniach z winy sklepu kadex-tlumiki (chwilowy brak towaru w magazynie, wypadek losowy) klient informowany jest niezwłocznie.

REKLAMACJE I ZWROTY

20. W przypadku nieotrzymania zamówionego towaru lub otrzymania towaru niezgodnego z towarem zamówionym, klient zobowiązany jest do podania szczegółów zamówienia w celu jego identyfikacji i rozpatrzenia reklamacji. Okres rozpatrzenia reklamacji wynosi do 5 dni roboczych.

Zgodnie z ustawą o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny z dnia 2 marca 2000 roku, Klient bez podania przyczyny może zrezygnować z towaru zakupionego w sklepie kadex-tlumiki w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki. Jest to możliwe wówczas, gdy towar nie był używany, testowany ani nie został w żaden sposób zniszczony lub uszkodzony. Klient zobowiązany jest do odesłania zakupionego towaru na swój koszt oraz dołączenia odpowiedniego oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Sklep kadex-tlumiki nie przyjmuje przesyłek wysłanych za pobraniem. Zwrot kosztów nastąpi przelewem na wskazany rachunek bankowy Klienta w terminie do 5 dni roboczych od daty otrzymania przesyłki. Zwrot kosztów obejmuje pełną cenę brutto zakupionych produktów.

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH BEZPIECZEŃSTWO ZAKUPÓW

Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych.
 

21. Zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29.08.1997 informujemy, że Twoje dane osobowe przechowywane są w zbiorze danych firmy KADEX
22. Złożenie zamówienia w sklep.kadex-tlumiki.pl wymaga wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29.08.1997 (Dz.U.Nr 133. poz. 883).
23. Dane te będą przetwarzane jedynie w celu realizacji zamówienia.
24. Dane Klientów nie są przekazywane osobom trzecim.
25. Klient dysponuje prawem wglądu do swoich danych, ich poprawiania oraz żądania zaprzestania ich przetwarzania.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

26. Wszelkie opinie i uwagi dotyczące działalności sklepu kadex-tlumiki prosimy kierować poprzez email, telefoniczne lub listownie na adres:

Kadex

Paweł Wychowaniec
Boh. Katynia 2

42-200 Częstochowa
Tel. 34 3615516

mail: kadex@kadex-tlumiki.pl

W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem stosuje się odpowiednio przepisy kodeksu cywilnego.